Интервюто е дискусия между работодателя и кандидата за работа, на което се разбира дали кандидата е подходящ за дадената работа. Това е шанса на кандидата да направи добро впечатление.
Как да направим така, че да покажем, че именно ние сме подходящият избор?
Първите впечатления са наистина важни – облечете се „умно“ – не прекалено строго, но и не прекалено „неглиже“. Изглеждайте заинтригувани, говорете ясно и уверено. Според направени проучвания, повечето работодатели вземат решение дали да назначат някой на работа през първите седем минути от срещата.
Проучете как и за колко време се стига до мястото, на което ще се провежда интервюто – това ще ви предпази от закъснение и лутане. Разберете какво ще включва интервюто. Пригответе всичко, което ви е необходимо още предния ден.
Опитайте се да отгатнете какви въпроси биха ви задали на базата на вашите данни и работата, за която кандидатствате. Подгответе си отговорите на най-често задаваните въпроси – защо искате да получите работата, какви са вашите положителни качества.
Подгответе си действителни примери, които показват вашите силни страни – само да ги изброите не е достатъчно. Дайте си достатъчно време за отговор на зададения ви въпрос. Бъдете сигурни, че сте разбрали правилно въпроса и ако искате да помислите малко върху отговора, дайте си време.
Продавайте себе си – никой друг няма да го направи вместо вас. Знайте качествата си и ги показвайте, бъдете позитивно настроени спрямо себе си и уверени. Фокусирайте отговорите си върху това, което можете да предложите на работодателя и с какво ще допринесете за доброто име на компанията.
Подгответе си и вие въпроси, които да зададете в края на интервюто, използвайте момента, за да научите повече за компанията и какво се очаква от бъдещият служител. Не питайте за заплащането все още.
Когато дискутирате заплащането, трябва да знаете пазарната си цена и да започнете предлагайки малко по-висока сума.
В края на интервюто поискайте все пак някакво мнение от работодателя.
Изключете мобилния си за времето на интервюто.
На първо място – не закъснявайте! По време на разговора с интервюиращия, не се кълнете и не използвайте жаргонни думи. Не се отпускайте в стола докато сядате, както и не допускайте да изглеждате незаинтересован от цялата работа. Не пушете по време на разговора.
Ако лъжете, интервюиращият може да забележи това. Дори и да ви вземат на работа, ако сте излъгали в началото за нещо и това си проличи, управителите няма да толерират постъпката ви.
Не позволявайте да се показвате прекалено нервен, да бъдете леко притеснение е нормално, но многото нерви могат да провалят успеха ви. Успокойте се и си спомнете, че това не е „на живот и смърт“, има и други предложения за работа.
Не се дръжте арогантно и с вид на човек, който е нает. Нищо не обръща управителите на 180 градуса, както арогантното държание и прекалената самоувереност.
По време на разговора се пазете от обсъждане на спорни теми относно политика, религия, отношения с противоположния пол. Не критикувайте и не разнасяйте клюки – това може да ви определи като човек, който би донесъл неприятности. Не четете от бележки или от автобиографията си – вашата автобиография е ваша и би трябвало да я познавате много добре.
Не спорете с интервюиращия, без значение за какво става дума. Запазете позитивността и добрия тон.
Тези правила се използват в повечето случаи. Ако кандидатствате в определени области, техниките за интервюиране може да са различни. В среди като дизайн или медия може да си мислите, че може да се явите на срещата с ежедневно облекло – облечете се „умно“.
Най-важна от всичко е подготовката. Проучването на дадената организация / фирма / предприятие и подготовката по въпроси, свързани с работата на дадената позиция, е най-добрата подготовка. Проучете какви са задълженията на служителите в дадената сфера и запазете разговора в насока, която ще ви покаже като най-подходящият кандидат за дадената позиция.
Направете си бърз списък за преди интервюто, който можете да си отпечатате, за да не пропуснете нещо:
- къде е мястото на срещата и за колко време се стига до там
- какъв е формата на интервюто
- какви са ресурсите с които ще разполагате в случай, че ви накарат да направите нещо – да отпечатате презентация, да направите писмен тест или да нарисувате нещо на дадена програма
- подготвихте ли си отговори на най-често задаваните въпроси
js加密 hello my website is js加密
v arjun hello my website is v arjun
macanwin hello my website is macanwin
One Two hello my website is One Two
sg biru hello my website is sg biru
qqmas hello my website is qqmas
Xanny hello my website is Xanny
Phallus, This is a good website Phallus
Genitals, This is a good website Genitals
Anus, This is a good website Anus
Enhance, This is a good website Enhance
Erection, This is a good website Erection
Explicit, This is a good website Explicit
Vulva, This is a good website Vulva
Dysfunction, This is a good website Dysfunction
Labia, This is a good website Labia
As razões mais comuns para a infidelidade entre casais são a infidelidade e a falta de confiança. Em uma época sem telefones celulares ou internet, questões de desconfiança e deslealdade eram menos problemáticas do que são hoje.
Ao tentar espionar o telefone de alguém, você precisa garantir que o software não seja encontrado por eles depois de instalado. https://www.mycellspy.com/br/tutorials/how-to-hide-spy-apps-and-track-other-phones-remotely/