Професия „Кредитен мениджър“

Работата на кредитните мениджъри е да защитават финансите на компанията, за която работят чрез контрол на кредитите и управление на дълговете, които клиентите й дължат. Кредитните мениджъри могат да бъдат два вида:

  • Търговски – занимават се с бизнес клиенти;
  • Потребителски – занимават се с физически лица.

Задълженията на кредитните мениджъри включват:

  • Проверка на кредитния рейтинг на клиента;
  • Вземане на решение дали да се отпусне кредит на клиента;
  • Поставяне на условия по кредита и неговото усвояване;
  • Ръководство на екип от кредитори;
  • Преговаряне на разплащателните схеми с клиентите;
  • Предприемане на законни действия за възстановяване на дълга;
  • Срещи с други кредитори.

Всички финансови компании и тези, които предлагат  стоки и услуги търсят кредитни мениджъри. В по-малките фирми те извършват и обща счетоводна и административна дейност.

Работното време на кредитните мениджъри обикновено е около 35 – 40 часа на седмица, през делничните дни. През по-заетите периоди може да се работи и допълнително, например в края на финансовата година. Основно се работи в офис, но са възможни и пътувания, ако се налага да се посещават клиенти.

За да работите като кредитен мениджър ще трябва да притежавате следните умения и качества:

  • Способност за работа в екип;
  • Умение за ръководене и мотивиране на екипа;
  • Правилна преценка и отговорност при взимането на решения;
  • Комуникативност;
  • Уверен подход;
  • Внимание към детайлите;
  • Добри организационни способности;
  • Способност за работа под напрежение;
  • Способност за спазване на крайни срокове;
  • Усещане за бизнес и търговия;
  • Компютърна грамотност.

За да ви наемат на работа, освен горепосочените умения и качества, може да ви трябват и специални квалификации или опит на подобна длъжност. Всяка компания има своите изисквания за наемане на персонал, така че ще трябва сами да попитате какво ще се изисква от вас. В повечето случаи от вас ще се очаква да имате добро образование и някаква бизнес квалификация.

В повечето случаи след като започнете работа ще сте на позиция кредитор или администратор продажби, като в последствие с добиването на опит и умения ще можете да се издигнете до кредитен мениджър.

Кредитните мениджъри се търсят в компании из различните сектори, включително банки, търговци на едро и дребно, производство и услуги и др. Свободните места се обявяват в пресата, в интернет и в агенциите за работа.

Кариерното развитие на кредитните мениджъри се състои в това те да се прехвърлят в ръководството на по-голяма и развита компания или да прогресират до висш мениджмънт в настоящата компания. Самонаемането също е възможно, като тогава те могат да работят като консултанти, които съветват компаниите и организациите за кредитните системи.

Стартовото заплащане на кредитните мениджъри обикновено е между 20 000 и 25 000 паунда на година. С добиването на опит и квалификации годишното им възнаграждение може да достигне до 40 000 – 60 000 паунда, в зависимост от големината на компанията, за която работят.

Полезни връзки:

60 Comments to “Професия „Кредитен мениджър“”

  1. chasemusik.com
    Fang Jifan은 앞으로 나아가 그를 걷어차는 제스처를 취했습니다. “개야, 너무 느려.”Fang Jifan은 심호흡을했습니다. “감히 폐하에게 물어보십시오. 이 분노의 이유가 무엇입니까?”

  2. [url=https://teletype.in/@dzenremont/123]Дзен ремонт холодильников[/url].
    [url=https://telegra.ph/Remont-duhovyh-shkafov-na-domu-v-Sankt-Peterburge-03-21]Дзен-ремонт ру[/url].
    [url=https://dzen1.localinfo.jp/posts/43799627]www.dzen-remont.ru[/url].
    [url=https://about.me/remont-stiralnih-spb]Dzen Remont[/url].
    [url=https://arbaletspb.ru/forum/show47/]dzen remont[/url].
    [url=https://64195a4a3d289.site123.me/blog/Дзен-Ремонт]https://www.dzen-remont.ru[/url].
    [url=https://servis-remont.amebaownd.com/]https://www.dzen-remont.ru/[/url].
    [url=https://teletype.in/@dzenremont/123]Dzen Remont[/url].
    [url=https://dzen.hashnode.dev/remont-varochnyh-panelej-v-sankt-peterburge]www.dzen-remont.ru[/url].
    [url=https://dzen-remont.jimdosite.com/]dzen-remont.ru[/url].
    [url=https://medium.com/@reg_48881/ремонт-телевизоров-на-дому-в-санкт-петербурге-f1d680ef8591]dzen-remont.ru[/url].
    [url=https://servisdv.ru/index.php/uslugi-n/15-remont-stiralnykh-mashin]Dzen Remont[/url].
    [url=https://www.cossa.ru/profile/?ID=176474]https://www.dzen-remont.ru/[/url].
    [url=https://www.imdb.com/user/ur126319876/]https://www.dzen-remont.ru/[/url].
    [url=https://64195a4a3d289.site123.me/blog/Дзен-Ремонт]dzen-remont.ru[/url].
    [url=https://www.arbaletspb.ru/forum/show33/]dzen remont[/url].
    [url=https://penzu.com/public/f050a824]https://dzen-remont.ru[/url].
    [url=https://pretich.ru/viewpage.php?page_id=123]Дзен-ремонт ру[/url].
    [url=https://dialogs.yandex.ru/store/skills/d3a6a41a-remont-stiral-nyh-mashin-sp]www.dzen-remont.ru[/url].
    [url=https://dialogs.yandex.ru/store/skills/d3a6a41a-remont-stiral-nyh-mashin-sp]Dzen Remont[/url].
    [url=https://servisdv.ru/index.php/uslugi-n/15-remont-stiralnykh-mashin]Дзен ремонт[/url].
    [url=https://dzenremont-spb.webflow.io/]Дзен ремонт[/url].
    [url=https://remont-spb.hatenablog.com/entry/2023/05/17/232354]dzen_remont[/url].
    [url=https://www.qth.spb.ru/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=dzen077]https://www.dzen-remont.ru/[/url].
    [url=https://writeablog.net/dzen/img]dzen_remont[/url].
    [url=https://ruspioner.ru/profile/view/42426]Дзен ремонт стиральных[/url].
    [url=https://www.imdb.com/user/ur126319876/]dzen remont[/url].
    [url=https://www.qth.spb.ru/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=dzen077]dzen_remont[/url].
    [url=https://arbaletspb.ru/forum/show44/]https://www.dzen-remont.ru/[/url].
    [url=https://teletype.in/@dzenremont/123]Дзен ремонт[/url].
    [url=https://64195a4a3d289.site123.me/blog/Дзен-Ремонт]Дзен ремонт стиральных[/url].

  3. PBN sites
    We shall generate a web of PBN sites!

    Pros of our private blog network:

    WE DO everything so GOOGLE DOES NOT realize THAT this A PBN network!!!

    1- We acquire domains from different registrars

    2- The leading site is hosted on a VPS server (VPS is high-speed hosting)

    3- Other sites are on different hostings

    4- We allocate a distinct Google profile to each site with verification in Google Search Console.

    5- We develop websites on WordPress, we don’t use plugins with the help of which malware penetrate and through which pages on your websites are generated.

    6- We never repeat templates and employ only individual text and pictures

    We never work with website design; the client, if wanted, can then edit the websites to suit his wishes